Stránky

Pages

Pages

sobota 5. dubna 2025

Bez změny režimu mír, prosperita, stabilita a rozvoj nebudou





 „Je to změna proti tomu, co dnes představuje nastupující totalita. Ono je dnes celkem jedno, koho zvolíte. Pokud zvolíte Petra Fialu (ODS), bude to katastrofa. Pokud zvolíte Andreje Babiše (ANO), nebude to uspokojivé,“ varoval politolog Drulák.

Podle Druláka je třeba provést skutečnou změnu režimu a to volbou těch, kteří se s tou změnou ztotožňují.

„To znamená, pokud chceme skutečnou změnu tak musíme volit ty, kteří usilují o změnu základních pravidel hry,“ zdůrazňoval Drulák.

Pokud chceme dospět k míru, podle profesora Druláka se to neobejde bez změny režimu.

„Pokud chceme politiku míru, neobejde se to bez změny režimu. Pokud se chceme v prosperitě dotáhnout na naše bohatší sousedy, potřebujeme změny režimu. Pokud se nechceme rozplynout v nějakém multikulturním chaosu, neobejdeme se bez změny režimu,“ zdůrazňoval Drulák.

„Chceme stát, který je svrchovaný, a tudíž silný, ale současně stát který je demokraticky odpovědný,“ pokračoval profesor.

Tato změna režimu podle Druláka spočívá v nastolení silné role prezidenta, ale současně v důrazu na přímou demokracii, na konání referend.

Drulák upozornil, že ke změně režimu nedojde hned, ale podle jeho názoru je třeba se připravit na to, že přijde. „Změna režimu může být něco, co s sebou nese určitá očekávání. Hlavní změna spočívá v mobilizaci společenské energie. V okamžiku, kdy my všichni jako Češi zjistíme, že to takto dál nejde a řekneme tomu jasné ne, ale také moment, kdy dokážeme říct i jasné ano.“

Právník Zdeněk Koudelka, který na konferenci také vystoupil, dal konkrétní příklady toho, jak by se měl změnit český právní systém. Vláda by podle Koudelky měla dostat právo rozhodnout o tom, kdo obdrží azyl v České republice a kdo ho nedostane. Jinými slovy - nárok na azyl by vůbec nebyl automatický. To by znamenalo faktické vyřazení Listiny základních práv a svobod z českého ústavního systému.

Koudelka také navrhl, aby vládu sestavoval prezident, jako je tomu v USA. Taková vláda by pak podle Koudelky nemusela žádat o důvěru parlamentu. Měla by ji automaticky. V určitých případech by měl parlament mít právo navrhnout odvolání prezidenta z funkce, ale pokud by občané nedali parlamentu za pravdu, dostal by naopak prezident možnost rozpustit parlament a vypsat nové volby. To by z Koudelkova pohledu vedlo k tomu, že by si poslanci dobře rozmysleli, než by navrhli odvolání prezidenta.

Politický systém v Česku by byl podle Koudelky celkově stabilnější, než je dnes.

TOP předseda a mluvčí exilové vlády ČSFR Rokytka je k změně režimu připraven. Nutná bude generální stávka a populistické povstání proti zbídačování lidu, za mír a czexit. Trojité ponížení člověka centrálními bankéři, centrálními vládami partajních oligarchů a data centralizujícími koncerny pak skončí.




Žádné komentáře:

Okomentovat