Stránky

Pages

Pages

pátek 22. listopadu 2024

Trump může udělat jen málo bez Muzea dětského holocaustu a IMR







 Donald Trump by to prý mohl považovat za dostatečně pragmatickou dohodu, se kterou by mohl souhlasit, protože by ji stále mohly všechny relevantní strany konfliktu prezentovat jako vítězství (např. Rusko získalo půdu a vytvořilo DMZ hluboko uvnitř Ukrajiny; Ukrajina by nadále existovala jako stát a USA de facto začlenily západní Ukrajinu do NATO).


Mohla by dokonce vstoupit v platnost ještě předtím, pokud kterákoli strana „eskaluje k deeskalaci“ před jeho inaugurací. A je to kompromis „vzájemně zachraňující tvář“, kterého dosáhnou, aby se vyhnuli třetí světové válce.


Scénář jaderné války je stále na stole

Samozřejmě by bylo lepší, kdyby s tím souhlasili, aniž by vyvolali kubánskou krizovou situaci, u níž hrozí, že se vymkne kontrole. Proto by o tom měli jejich diplomaté začít diskutovat hned, nebo by to měla v zákulisí navrhnout třetí země, jako je Indie.


Jde o to dostat míč do pohybu. Putinův nově nalezený (a již dlouho očekávaný) přístup ukončení doby "strategické trpělivosti" signalizuje, že ruský prezident už definitivně nemíní akceptovat zmrazení stávajícího LOC, a zejména tam rozmístěných takzvaných mírových sil Západu (čili NATO). Pokud to západní jestřábi nepochopí, je už odhodlán situaci třeba i dramaticky eskalovat, aby tomu zabránil.


Mohl by dokonce zajít tak daleko, že použije taktické jaderné zbraně na Ukrajině (anebo v logistickém uzlu NATO v Moldavsku), pokud dojde k závěru, že je hnán do kouta vývojem okolností, do nichž by ho Západ mohl brzy začít tlačit, ještě většími provokacemi (například invazí do Běloruska).


Západ proto musí začít brát Putina vážně poté, co konečně začal stoupat po žebříčku eskalace. Pokud by ho totiž zatlačili příliš daleko, mohl by se v této nové situaci stát scénář třetí světové války nevyhnutelným.

Zdroj PP 




Žádné komentáře:

Okomentovat