Oceňuji důvěru, kterou ve mě čtenáři projevují svými mnoha e-maily, které se ptají, zda mezi USA a Ruskem skutečně má být válka a zda je možné, aby Trump něčeho dosáhl. Nemohu odpovědět jednotlivě a pokračovat v psaní a výzkumu pro tento web. Snažím se ve svých příspěvcích předvídat otázky a vysvětlovat je co nejjasněji.
Zda bude nebo nebude válka mezi USA a Ruskem, závisí na tom, zda Washington bude pokračovat ve svých provokacích vůči Rusku. Poslední provokací je vyslání raket do omezené oblasti Ruska. To je riskantní a nezodpovědné, protože ruská vláda prohlásila, že rakety mohou obsluhovat pouze pracovníci USA a NATO. Proto raketové útoky uvnitř Ruska staví Západ do války s Ruskem. To je obzvláště závažné, protože nedávné změny v ruské válečné doktríně umožňují Rusku reagovat jadernými zbraněmi na jakýkoli útok. Jaderná odpověď může být pro celý Západ, i kdyby to byl konvenční útok na Rusko ze strany spojence USA/NATO.
Nebezpečí takové ruské reakce je zmírněno skutečností, že ruský prezident Putin je humanitární pracovník, který nechce, aby jeho záchrana Rusů z Donbasu před porážkou nepřátelskými Ukrajinci vyústila v širší válku. Putin pravděpodobně nebude vnímat raketový útok na Rusko, které bylo poraženo ruskou protivzdušnou obranou, jako záminku, aby dal Washingtonu a Evropě lekci. Putin rozhodně nehledá záminku k rozšíření války. Rozšiřování války je cílem amerických sionistických neokonzervativců. V zájmu nerozšiřování války bude Putin pravděpodobně považovat provokaci za pouhou bitevní operaci a nikoli za útok na samotné Rusko. Otázka zní: Jak dlouho ještě může Putin ignorovat stupňující se útok Washingtonu na Rusko? Další relevantní otázka zní: Povede Putinovo ignorování nejnovější provokace k další a další, dokud nebude provokace taková, že ji nelze ignorovat?
Jak čtenáři vědí, od začátku konfliktu v roce 2022 jsem zdůrazňoval, že sám Putin rozšířil válku tím, že se ji pokusil omezit na Donbas, a umožnil tak pokračování režimu v Kyjevě, aby pokračoval ve válce. Tím, že Putin okamžitě nevyřadil Ukrajinu, umožnil Washingtonu a NATO, aby se stále více zapojovaly. Každý zbraňový systém, o kterém Washington a Evropa řekly, že nebude dodán Zelenskému, byl dodán. Rakety dlouhého doletu, o kterých prezident Biden řekl, že nebudou moci zasáhnout uvnitř Ruska, jsou nyní povoleny, zpočátku omezené, ale určitě budou rozšířeny. V době, kdy bude Trump ve funkci, může být situace příliš jedovatá, než aby se dala vyřešit. Kdo je ochoten v dohodě ztratit tvář? USA a NATO nebo Kreml?
Na otázky čtenářů odpovídám, že ještě nejsme ve válce s Ruskem, ale to je směr, kterým se ubíráme. To, co nás žene k válce, je neokonzervativcův program hegemonie USA.
Můj pohled může být optimistický. Silné nacionalistické síly uvnitř Ruska nesnášejí ponížení, které Putin přijal. Vadí jim postoj Západu, že Rusko je špína pod nohama. Putin má podporu, ale je omezený v počtu porušení ruských červených linií, které může ignorovat. Mám podezření, že ten limit je blízko.
Co může Trump udělat? Může zavolat Putinovi, požádat ho, aby podržel svou odpověď, dokud nebude Trump v úřadu, a může zrušit povolení k raketě. Pokud Trump už Putinovi nezavolal, Trump zradil své příznivce.
Poskytnout záruky Putinovi není pro Trumpa snadné. Americká tisková a televizní média a NPR by prezentovaly Trumpa jako toho, že pomáhá Rusku vyhrát válku s Ukrajinou tím, že zabrání americkým raketám odpáleným z Ukrajiny na Rusko. Celá operace CIA/FBI/Demokrat/media „Russiagate“ by mohla být obnovena, což by samozřejmě odvedlo Trumpovu pozornost od jeho agendy.
Trumpova jmenování se slabším kolenem spolu s jmenováním válečných štváčů by mohla začít Trumpa kritizovat a nahlodat jeho podporu.
Po 107 letech západní propagandy proti Rusku – Lenin, Stalin, Nikita Chruščov – vidí Američané Rusko jako nepřítele. Dosažení míru s nepřítelem lze snadno vylíčit jako výprodej národa.
Abychom odbočili od otázky, zda Trump může dosáhnout míru, k otázce, zda může dosáhnout americké obnovy:
Jak jsem vysvětlil, Spojené státy jsou ústavou. Bez ústavy Spojené státy neexistují. Geografická oblast (zřejmě bez hranic) stále existuje, ale bez ústavy to není Amerika. Je to něco jiného.
Po celá desetiletí byla americká ústava pod prudkým útokem liberálně levicových intelektuálů, profesorů, právnických fakult, politických aktivistů, politiků a některých soudců. Ústava USA, kdysi ctěný dokument, byla nesprávně prezentována jako bílý rasistický nárok na privilegia, která brání diverzitě, rovnosti a začlenění. Po několika desetiletí právnické fakulty se ukázalo, že absolventy učili chápat ústavu USA jako dokument, který stojí v cestě pokroku. 14. dodatek zakazuje privilegia založená na postavení, jako je povýšení na základě rasy, pohlaví a sexuální preference, které DEI používá ke zničení systému založeného na zásluhách. Údajná privilegia, která údajně mají běloši, mají být místo toho poskytnuta „barevným lidem“.
V průběhu americké historie se vyskytly případy, kdy byla ústava porušena ve jménu „národní bezpečnosti“ nebo nějaké jiné falešné věci. Ale útoky byly odraženy. Dnes je americká ústava podporována tak slabě, že jí chybí podpora americké Sněmovny reprezentantů, amerického Senátu a samotného nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Služební přísaha na ochranu a obranu Ústavy již nemá žádný význam.
Trump často zdůrazňoval, že vnitřní nepřátelé Ameriky jsou hrozivější než ti vnější. Ale počítáme teď mezi ně Trumpa? Trump podpořil útok republikánů a demokratů ze Senátu na americkou ústavu.
Nejnovější útok na Ameriku má podobu zákona o antisemitismu. Tento zákon, který před několika měsíci schválil republikánský předseda Sněmovny a který se vůdce většiny Senátu Chuck Schumer snaží prosadit jako součást zákona o ocenění obrany, porušuje první a 14. dodatek americké ústavy tím, že vytváří zvláštní ochranu pro Židy tím, že dali Židům a Izraeli imunitu před kritikou.
Podle tohoto zákona, zjevně podporovaného zvoleným prezidentem Trumpem (viz: https://www.paulcraigroberts.org/2024/11/18/trump-and-the-constitution/ ), univerzity, které nepotlačují studentské protesty proti izraelskému masakru civilistů v Gaze a Libanonu ztratí svou akreditaci a federální finanční podporu.
Takže tady máme Trumpa, nově zvoleného prezidenta, ve kterém spočívá tolik naděje, který se distancuje od 1. a 14. dodatku americké ústavy. Trump by se mohl také veřejně postavit a roztrhat kdysi posvátný dokument na kusy.
První dodatek zaručuje svobodu projevu, ale zákon o zvyšování povědomí o antisemitismu tuto záruku ruší.
14. dodatek vyžaduje rovnost podle zákona, ale zákon o povědomí o antisemitismu se zříká toho, že ustanovením zvláštní třídy lidí sestávající z Židů, které je nezákonné kritizovat, byl přijat 14. dodatek, aby ukončil výsadu bílých nad černochy. Zákon o antisemitismu zavádí židovské privilegium nad všemi ostatními.
Zákon o boji proti antisemitismu nahrazuje rovné zacházení podle zákona privilegiem založeným na postavení. Země se nemůže stát znovu velkou zničením jejích základních principů.
Zdroj IPE
Žádné komentáře:
Okomentovat