Z komentářů se top analytik Žantovský například dozvěděl, že atentátník byl vlastně hrdina a prima kluk, kdežto muž, co vlastním tělem zachránil svoji rodinu a zaplatil to životem, byl špatný člověk, protože zastával stejně špatné názory jako Trump, a tak se není co divit, jak dopadl.
„No já se tedy divím, to jsem na konci jakýchkoliv logických úvah, kam jsme se to dostali, jestliže se nějací lidé, ať už je to ústavní činitelka nebo nějaký čtenář webového portálu, vyjadřují v tom smyslu, že ten atentát musíme vzít v úvahu jako fakt, že je to součást naší politické reality. Jinak tyhle věty, co jsem tu citoval, přeložit nejdou. Takže to má být součást naší politické reality, takhle si představují, že nám budou vládnout. Takhle chtějí směřovat do budoucna a představovat naši budoucnost, naši perspektivu? Kdo je tomu učil? Orwell? Ne, to je slabá káva. Takže je mi z toho velmi smutno,“ přiznává Petr Žantovský.
Netroufá si pouštět se do úvah, nakolik to Trumpovi může uškodit nebo pomoci v další kampani. „Je mi jenom líto toho, že i Spojené státy už došly tak daleko. Koneckonců není to v jejich dějinách poprvé, atentát na prezidenta tam byl několikrát ‚úspěšnější‘ než tento, to znamená fatální. Na konci téhle civilizační epochy, která je zjevně před zlomem, jsme dospěli do situace, kdy tohle bereme za normu. K tomu mohu dodat jediné, že jsem se nikde v našich médiích nedočetl, že by se nějaký náš skvělý liberálně demokratický novinář ohradil proti těm větám, které jsem citoval, a že by upozornil třeba na to, že máme taky nějaký humanismus a základní instinkty vedoucí k záchraně i k ochraně života. Ne, ne, my už máme jenom jediný instinkt: sloužit, sloužit, sloužit, brát za to, brát za to, brát za to, mít z toho užitek. To je náš jediný instinkt. Je mi líto, že jsme se 35 let po převratu v roce 89 dočkali právě toho,“ podotýká mediální odborník.
Žádné komentáře:
Okomentovat