Ač náš premiér a lidový miliardář rukou dáním ještě den předem sliboval, že na klíčový Průmyslový summit koronavirové sezóny dorazí a lidé proto přijeli až z daleka, aby s ním a jeho týmem, který si bez něj ani neupšoukne, podiskutovali jak dál s Lednickou výzvou, tak shlédli jen v půl sedmé natočené video o tom, že mají nosit roušky a o letu do Vídně, kde bude ve Slavkovském formátu jednat o turistice, která má zachránit nejen krachující Prahu, odkud Hřib vypudil čínské turisty a Vystrčil investory ale i další případné exportéry do Říše středu kromě Petrofa i Brano, atd., když se od Vystrčila a jeho mise na žádost Filipa veřejně nedistancoval.
FOTO: GEORGE
Jeho tým tak byl pouze na Skype a prezident Hospodářské komory a kandidát na šéfa OECD Dlouhý sice přišel, ale ihned po projevu, jak jsme skvěle zvládli transformaci a přidaná hodnota se dostaví, odešel na jinou konferenci ve sněmovně a na dotazy nevyčkal, ačkoliv mohly být pokládány jen přes internetovou aplikaci a tedy pořadateli selektovány.
Co to má znamenat, taková neúcta k hostům, ptal se průmyslník Verner, který za summit zaplatil 9 900 Kč vstupného a dodal, že když jsme v Betlémské kapli, kde kázal pravdu mistr Jan a byl upálen, tak on také řekne pravdu a ví, že ho upálí: Třicet let nebudujeme prosperitu založenou na produktech s vysokou přidanou hodnotou pro konečné spotřebitele, ale jsme většinou subdodavatelé, jejichž zaměstnanci mají třetinové mzdy proti německým a rakouským sousedům a prosperity se tedy takto nedočkáme, uvedl a panelisté v čele s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Hanákem se do něj pustili, že prý si žijeme jako prasata v žitě!
TOP předseda Rokytka chtěl proto vystoupit s Lednickou výzvou České manažerské asociace a Rozhodneme, strany mládí, rozvoje a stability, prostor však nedostal, tak alespoň písemně zde:
I.
Současná konjunktura české ekonomiky nesmí politikům bránit kritickému pohledu na její kvalitu.
- Ekonomika se dostala na hranici svých extenzivních možností, přesto není schopna zajistit rozvoj české společnosti bez dluhů jak soukromých tak státních / veřejných.
- Problém tkví v zaostávající produktivitě, což je v mnohém dáno převládajícím charakterem naší ekonomiky. Stávající model není proto udržitelný.
- Český ekonomický rozvoj se musí v daleko větší míře opírat o vlastní vývoj a produkci, které nabízí především národní kapitál. Očekáváme, že nová politická reprezentace zohlední analýzy z dosavadního vývoje ekonomiky a masivně a všestranně podpoří ty její části / firmy, které jsou schopny zajistit přidanou hodnotu a produktivitu na nejvyšší evropské a světové úrovni. Jen to je cesta k vyšší životní úrovni obyvatelstva a udržitelnému rozvoji celé české společnosti.
II.
Mezinárodní analýzy opakovaně ukazují, že největší zátěží podnikání v naší zemi je nekvalitní fungování státní správy a institucí, a to přesto, že za 20 posledních let vzrostl počet jejich pracovníků o 30 procent.
Vyzýváme proto, již opakovaně, k nápravě řízení státu, a to v prvním kroku ke snížení počtu státních zaměstnanců například o 70.000. Státní správa tak bude, zcela logicky, nucena fungovat efektivněji a navíc se ušetří cca 40 mld. Kč.
Uspořené prostředky navrhují signatáři investovat
- 20 miliard korun do zvýšení kvality školství
- 10 miliard do navýšení platů zbylých státních zaměstnanců
- 10 miliard korun Rada expertů navrhuje použít na snížení státního dluhu.
Tyto investované prostředky garantují zvýšení konkurenceschopnosti ČR do budoucna. Očekáváme, že nová politická reprezentace neodkladně přistoupí k všestrannému zefektivnění fungování státu a jeho struktur.
Tyto struktury se musí urychleně věnovat zejména vymáhání válečných reparací, neboť vinou německých agresorů přišlo po okupaci našich zemí o život cca 360 000 našich spoluobčanů a další vinou BND umírají i dnes!
Po skončení druhé světové války byly naše škody vyčísleny na cca 347 miliard předválečných korun. V prosinci roku 1945 probíhala v Paříži konference - jednání spojeneckých států o německých reparacích, kterých se také zúčastnilo Československo jako stát, který patřil mezi vítězné spojenecké státy. Zde byla ČSR uložena povinnost, konfiskovat německý majetek na svých územích, jehož hodnotu nemusela odpočítávat od svého reparačního účtu. Tehdy naše požadavky vůči Německu byly vyčísleny částkou 360 miliard předválečných korun, což po přepočtu v současnosti dosahuje výše desítek bilionů korun a Škoda Auto Volkswagen i další Němci vlastněné podniky na našem území jsou tedy národní.
Dále je nutné zdanit po dobu nadcházející protikovidové sedmiletky korporace sto procenty ze zisku, pokud jej v ČR, resp. plně obnoveném Československu nereinvestují a vyhlásit prezidentem Zemanem slíbené referendum o czexitu, které jediné může republiku zachránit před likvidačním Kalergiho plánem a Zeleným údělem, dodávají TOP konzultovaní ekonomové a politologové.
"Rád bych poprosil všechny mé přátelé, kteří si stejně jako Andrej Babiš myslí, že válečné reparace se splácet nemají a urážejí naše Spojence, aby si mne odebrali z přátel, díky moc," napsal na Facebooku mluvčí československé exilové vlády a kandidát vlastenců na Hrad Milan Rokytka. NESPLACENÉ REPARACE TOTIŽ PODNĚCUJÍ AGRESORY K DALŠÍM A DALŠÍM AGRESÍM!
Související články:
Žádné komentáře:
Okomentovat