Stránky

Pages

Pages

čtvrtek 8. února 2018

Americký úředník proti referendu v ČR o EU, americký ekonom a politolog naopak pro i pro vystoupení, jak se rozhodneme?

„Neměli bychom dalším lidem říkat, co mají dělat. Nám jde přece o to, abychom dokázali zajistit, že demokracie budou mít možnost vzkvétat, aby lidé po celém světě, kteří to tak chtějí, měli svobodu, právo a aby mohli žít šťastně,“ hřímal dnes americký velvyslanec Steve King do mikrofonu našeho Českého rozhlasu.
Jednu zásadní výjimku však King přece jen udělal. Spojené státy podle jeho názoru nemají radit jiným lidem, co dělat či nedělat, ale velvyslanec přece jen jednu "dobrou radu" Česku dal. Neměli bychom prý odcházet z EU.
„Myslím si, že je trošku šílené, aby kdokoliv mluvil o tom, že byste zrovna teď měli vystupovat z EU. Myslím, že je tam příliš mnoho příležitostí pro podnikatele, příliš mnoho investic, abyste vůbec hovořili o tom, že byste vystupovali ven,“ uvedl King s odkazem na ekonomickou spolupráci, které se ostatně sám dovolával. Washington však do EU vstoupit a nechat se řídit alkoholikem Junckerem nechce. 
Britové ostatně na "knížecí rady" Američanů za vodou nedali a hlasovali pro brexit. Ekonom a politolog se zkušenostmi ze státní správy Paul Craig Roberts to okomentoval takto:
"Vystoupením Velké Británie z EU se tak zabrání začátku 3.světové války, do značné míry iniciované Amerikou, jejímž cílem je zavést kontrolu nad světem!"
"Velká Británie je velká země a důležitý člen EU a NATO, takže by to mohlo znamenat také i rozpad EU a NATO, Brexitu by měly využít menší země, jako je Řecko a Portugalsko, Itálie a Španělsko, které jsou bezohledně využívány a rovněž by měly odejít, "pokračuje Roberts.

"Evropská unie je diktatura, to není žádná demokracie. EU má parlament jenom pro zábavu, nemá sílu. Rozhodnutí dělá Evropská komise. Takže správa EU se hodně vzdálila od běžných Evropanů," zdůrazňuje Paul Craig Roberts .

"Brexit by měl probudit lidi. Německé a nizozemské banky doslova drancují chudé země, jako je například Řecko," zjišťuje Roberts.

Jestli se rozpadne EU, tak je velmi pravděpodobné, že padne i NATO a NATO je zástěrkou pro americké agrese. Díky NATO Washington mohl zničit Libyi, Irák a Afghánistán a pokusil se zničit Sýrii a Írán.

(...) Takže když se rozpadne NATO, Washington nebude mít "zástěrku" pro své agrese a Washington již nebude moci používat NATO k popohánění Evropanů do konfliktu s Ruskem ... a Íránem...

(...) Tím vlastně odchod Británie z EU dává příslib záchrany lidstva před třetí světovou válkou, protože Washington chce získat kontrolu nad celým světem, ale to znamená porazit Rusko, Čínu a Írán...

(...) Washington se nevzdá tohoto cíle, a jediný způsob, jak se to můžete zmařit je rozpad EU a NATO. Takže doufejme, že odchod Británie je počátek rozpadu dvou nejhorších institucí," je přesvědčen Paul Craig Roberts.

I o tom se tedy bude rozhodovat na únorovém mimořádném sjezdu ČSSD, který navštíví prezident Zeman s projevem a pak i na sjezdu KSČM, kam zatím účast neavizoval - zřejmě chce zůstat na pozicích svého zastydlého antikomunismu z 90. let, kdy pod vlivem neokeynesiánského šamanismu velmi přispěl k destrukci dělnického hnutí a sám nic trvalejšího nevybudoval, jen nám odkázal Špidly, Grossy a Sobotky.

Nyní Babiše z Lán, kde se po volbách léčí, poučuje o zahraniční politice a nutnosti uznat Jeruzalém za hlavní město.  Tak se podívejme, jak čtou mezinárodní situaci gramotní analytici a politologové:

Anglosionistické impérium se pokouší zrušit dosud existující dohodu s Iránem, znovu nastartovat pokus svrhnout vládu Sýrie, a v hledáčku západního impéria je též libanonský Hizballáh. Washington vyzbrojuje Ukrajinu, aby jí pomohl zaútočit na odštěpenecké provincie Novoruska. Eskaluje i hrozba Severní Koreji a dokonce i malé Venezuele hrozí vojenská intervence za to, že si chce řídit svůj osud sama, a nikoli být řízena Washingtonem a americkými bankami.
Podle mínění několika pozorovatelů zvýšila ruská velmi opatrná diplomacie možnost, že si ji Washington splete se slabostí a obdaří svět 3. světovou válkou. Tím totiž, že Rusko nepřijímá žádosti odštěpeneckých ruských provincií Ukrajiny sjednotit se s Ruskem, dláždí Washingtonu cestu k takovému vyzbrojení své ukrajinské loutky, aby dokázala dobýt tyto odštěpenecké provincie pro sebe zpět silou. Což by prestiž Ruska zničilo a Washington naopak povzbudilo k dalším agresivním akcím. A tak dříve nebo později Rusku nezbude, než se dlouhodobé výbojnosti USA postavit čelem.
Předčasné ohlášené vítězství Ruska v Sýrii, následované stažením jeho jednotek zpět do vlasti, umožnilo americkým jednotkám v Sýrii zůstat a znovu se pokusit vládu prezidenta Asada svrhnout.
Rusku by v tom případě nezbylo nic jiného, než své syrské vítězství znovu zopakovat, neboť opak by měl za následek ještě agresivnější činy Washingtonu.
Naděje, že prezident Trump obnoví normální vztahy mezi nukleárními mocnostmi z dob Reagana a Gorbačova vyprchávají. A tak otázkou pro nastupující Nový rok je následující: kdy washingtonská agrese vůči Rusku přeroste v horkou válku? Z hlediska dneška je totiž nepravděpodobné, že by se Nový rok mohl stát rokem šťastným. Nikde na Západě nespatříte totiž ani náznak vedení, které by směřovalo k míru a lidskosti.
Bude Česká republika a ústavní smlouvou plně obnovené Československo výjimkou a srdcem Visegrádu? Uvidíme na sjezdech a v průběhu jednání o druhé Babišově zimní vládě.
S výjimkou několika někdejších sovětských satelitů ve východní Evropě, totiž opovrhly západní vlády vůli svých občanů, když proti jejich zájmu přijaly na svá území obrovské počty nejen uprchlíků z washingtonských válek, ale i dalších imigrantů, kteří se za uprchlíky jen vydávají. Ale nejen to. Ohrozily své občany i svou podporou stupňující se agrese Washingtonu vůči Rusku, čímž se všeobecný úpadek demokratické politiky mění stále jistěji v cestu k válce.

Žádné komentáře:

Okomentovat