Bývalý předseda a člen ČSSD Jiří Paroubek, který usiluje o opětovný vstup do této strany, radí sociální demokracii, aby se kromě jiných bodů zaměřila na demokratizaci a také tzv. odkmotrování.
Nový stranický program a nové postupy by měli také reprezentovat noví lidé, a ne ti, kteří nevratně ztratili důvěru veřejnosti. Paroubek to prohlásil na nedělní konferenci Nové vize sociální demokracie.
Na pódiu vedle Paroubka usedl bývalý ostravský poslanec ČSSD Adam Rykala, současný poslanec ČSSD Roman Onderka a starosta Cerhenic na Kolínsku Marek Semerád. V publiku se objevil například bývalý poslanec ČSSD Michal Kraus. Onderka řekl, že si přišel poslechnout názory lidí, kterým záleží na ČSSD.
Tito lidé však bojují marný boj, neboť "kmotrovství" je geneticky vloženo do jádra sociální demokracie už od vzniku a zvláště po jejím obnovení agentem Centrály Horákem. Dnes je kmotrem Pokorným a jeho loutkou Sobotkou značka ČSSD nevratně poškozena a nevyleští ji ani čínské peníze o které nyní s neschopným Jardou Tvrdíkem zahájil expremiér Paroubek tvrdý souboj. Naopak je nutné strany, které nemají 45 000 členek a členů ze zákona rozpustit, neboť nehrají politickou, ale podnikatelskou a sektářskou roli, konstatovali TOP konzultovaní politologové.
Ale abychom nebyli nařčeni z šíření fake news, tak se podívejme, jak situaci vidí sami američtí akademici:
Demokracie je dosaženo, pokud se společnost dostane pod kontrolu místních oligarchií, elementů z byznysu spojených s americkými investory, armády pod naší kontrolou a profesionálů, jimž lze věřit, že budou poslouchat naše příkazy a sloužit zájmům americké moci a privilegií, vysvětluje současnou situaci v ČR a ve světě Chomsky v knize Disident Západu vydané nakladatelstvím Karolinum.
Média proti sobě staví „demokraty“ a „komunisty“, přičemž těmi prvními jsou ti, kdo slouží zájmům americké moci, zatímco ty druhé sužuje nemoc nazývaná v tajných plánovacích dokumentech „ultranacionalismus“. To také jasně vysvětluje, proč hrozbu pro naše zájmy představují „nacionalistické režimy“, které reagují na domácí tlaky na zlepšení životních standardů a sociální reformy, aniž by braly dostatečné ohledy na potřeby amerických investorů, dodává Chomsky.
Demokracii podle představ, které v USA převládají, nijak nenarušuje, pokud informační systém ovládá několik málo korporací. Ve skutečnosti je právě to podstata demokracie. Průmysl public relation vynakládá značné prostředky na „vzdělávání amerického lidu o ekonomických skutečnostech“, aby zaručil příznivé klima pro byznys. Jeho úkolem je kontrolovat „mysl veřejnosti“, která je „jediným vážným nebezpečím, které může konfrontovat firmu,“ jak už před osmdesáti lety konstatoval manažer AT&T.
Konzervativní pohrdání demokracií, vyjádřil velmi pregnantně také sir Lewis Namier, když napsal, že „neexistuje svobodná vůle v myšlení a jednání mas, stejně jako neexistuje v kroužení planet, migracích ptáků nebo v hordách lumíků, kteří se ženou do moře“. Pokud by masy nějakým smysluplným způsobem vstoupily do arény rozhodování, výsledkem prý může být pouze katastrofa.
Někteří obránci této doktríny jsou obdivuhodně přímočaří: například holandský ministr obrany Frits Bolkestein (později se stal Evropským komisařem a autorem známé Bolkesteinovy směrnice o službách, pozn. red.) píše, že „kdokoli vystupuje proti výrobě souhlasu, vzdoruje tím jakékoliv formě účinné autority“.
Už analytici z Clintonovy vlády došli k závěru, že „globalizace světové ekonomiky“ povede k „prohloubení ekonomických nerovností, hospodářské stagnaci, politické nestabilitě a kulturnímu odcizení". Jedním z následků měly být rostoucí nepokoje „nemajetných“, kteří zčásti obrátí svůj hněv proti Spojeným státům. Strategičtí plánovači proto usoudili, že USA se musí připravit na adekvátní vojenskou akci, včetně „přesného útoku z vesmíru“.
To byl očekávaný následek amerického militarismu, podobně jako je „prohlubování ekonomických nerovností“ předpokládaným důsledkem specifické podoby mezinárodní hospodářské integrace, která se v doktrinářském systému nesprávně označuje jako „globalizace“ nebo „volný obchod“, uzavírá americký akademik Chomsky.
Žádné komentáře:
Okomentovat