"EU je ringem ´práva´ silnějšího, a ne rajskou zahradou solidarity. Zupácká arogance, kterou to zjevuje v celé nahotě, zaskočí leda rychlokvašené vrtichvosty. Kdo o dialektice jen planě neřeční, ví na tisíc procent, že z EU v zajetí velkých prachů už kouká jen víc škod než užitku. Smíme to téma přenechat konkurenci? Nebo je chytneme za pačesy, jak se na systémovou opozici sluší," ptal se ve svém článku na PL místopředseda komunistů Josef Skála.
A předseda Vojtěch Filip mu v UK na ČT v jakési nepřímé polemice, jak je u něj zvykem, odpověděl: "Evropská integrace je objektivní proces a jít proti objektivnímu procesu je jako jít hlavou proti zdi!"
Podívejme se, kde ona "objektivita" koření: V dobách studené války potřebovaly Spojené státy pragmaticky sjednocovat západní Evropu, jakožto protiváhu Sovětskému svazu a proto se mnohé věci Německu z geopolitických důvodů odpustili a Francie se přidala, neboť si myslela, že tak obnoví své ztracené velmocenské postavení, případně vybuduje protiváhu USA, uvedl uznávaný geopolitický analytik a zakladatel "stínové CIA" George Friedman na nedávné přednášce pro CEVRO Institut.
Po skončení studené války a integraci Německa se ukazují problémy a regionální velmocí se stává Turecko, když si Německo musí půjčovat letadla od Ukrajiny na přepravu vojáků do Afghánistánu a nejen Trump se zamýšlí nad smyslem NATO a rád by Spojené státy z tohoto paktu vyvedl, neboť je pro Ameriku drahý a když například splní přání Evropanů a zakročí v Libyi, tak pak sklízí jen a jen kritiku.
Ani s ekonomickou krizí se EU dosud nevyrovnala, jako Amerika, neboť se nesešlo sedm klíčových bankéřů v jedné místnosti, nepohádalo se, ale pak našlo řešení. "V EU by se do jedné místnosti asi nevešli," vtipkoval Friedman. Je tedy zřejmé, že sektor je stále hypertrofovaný a krize se bude brzy opakovat. "Ano, německé banky nejsou v dobré kondici, ´stříbrná vše řešící kulka´ neexistuje a kancléři po Merkel není co závidět," varoval analytik.
Do toho ještě migrační krize, kdy je největším problémem, že EU nemá žádnou politiku a je jasné, že Brexit asi nikoho nepřekvapí, což může být signál pro další státy neboť za EU nikdo krvácet - natož umírat - , nechce, uzavřel Freidman a připomněl, že Amerika má už 40 milionů válečných veteránů a oba jeho synové jsou v armádě, zatímco v Evropě, kdo nemusí, většinou do armády nevstoupí.
Guy Verhostad se pak v Schebkově paláci chopil vášnivě své šance a načrtl v politickém projevu europoslance bez velkého vlivu na chod evidentně Lisabonskou smlouvou špatně nastavené bruselské mašinerie vizi razantní federalizace EU.
Chce se tak prý vlastně vrátit k počátkům integrace a napravit pochybení z padesátých let, kdy federalizaci zakládajících členských států zmařilo pár francouzských poslanců, evidentně pod vlivem CIA, která pak převzala orchestraci dalšího procesu integrace, jak už dříve vysvětlil Friedman.
Kolega europoslanec s americkým i českým občanstvím a komunistickými aparátčickými předky Pavel Telička mu však lehce, leč významně poklepal na rameno, když začal hovořit o kolonizaci Evropy americkými korporacemi, tak rozpačitě zrudl a odmlčel se.
Obrázek o "objektivním procesu" tak dnes doplní oblíbený TOP ekonom a politolog Paul Craig Roberts.
"Doufejme, že výsledek Brexitu bude znamenat rozpad EU a NATO. Vystoupením Velké Británie z EU se tak zabrání začátku 3.světové války, do značné míry iniciované Amerikou, jejímž cílem je zavést kontrolu nad světem," říká Roberts, který jako bývalý Reaganův hlavní ekonom a náměstek ministra financí jistě ví o čem hovoří.
"Velká Británie je velká země a důležitý člen EU a NATO, takže by to mohlo znamenat také i rozpad EU a NATO, Brexitu by měly využít menší země, jako je Řecko a Portugalsko, Itálie a Španělsko, které jsou bezohledně využívány a rovněž by měly odejít, "pokračuje Roberts.
"Evropská unie je diktatura, to není žádná demokracie. EU má parlament jenom pro zábavu, nemá sílu. Rozhodnutí dělá Evropská komise. Takže správa EU se hodně vzdálila od běžných Evropanů," zdůrazňuje Paul Craig Roberts .
"Brexit by měl probudit lidi. Německé a nizozemské banky doslova drancují chudé země, jako je například Řecko," zjišťuje Roberts.
Jestli se rozpadne EU, tak je velmi pravděpodobné, že padne i NATO a NATO je zástěrkou pro americké agrese. Díky NATO Washington mohl zničit Libyi, Irák a Afghánistán a pokusil se zničit Sýrii a Írán.
(...) Takže když se rozpadne NATO, Washington nebude mít "zástěrku" pro své agrese a Washington již nebude moci používat NATO k popohánění Evropanů do konfliktu s Ruskem ... a Íránem...
(...) Tím vlastně odchod Británie z EU dává příslib záchrany lidstva před třetí světovou válkou, protože Washington chce získat kontrolu nad celým světem, ale to znamená porazit Rusko, Čínu a Írán...
(...) Washington se nevzdá tohoto cíle, a jediný způsob, jak se to můžete zmařit je rozpad EU a NATO. Takže doufejme, že odchod Británie je počátek rozpadu dvou nejhorších institucí," je přesvědčen Paul Craig Roberts.
"Ale odchodem Británie ještě boj nekončí ... protože americká centrální banka, Federální rezervní systém, Evropská centrální banka, Bank of Japan a George Soros s největší pravděpodobností nyní zaútočí na britskou libru, což povede k jejímu poklesu a terorizování britské ekonomiky a psychologický útok na Brity, aby si uvědomili, že ´jsme udělali velkou chybu. Vraťme se, zničí to naši ekonomiku.´ Je to možné," varuje závěrem Paul Craig Roberts před odvetnými plány Americké říše, nad kterou "nemá slunce zapadat", přesně tak, jak na základě studia odtajněných dokumentů plánovačů Pentagonu a vlády zjistil jiný badatel Noam A. Chomsky:
Demokracie je dosaženo, pokud se společnost dostane pod kontrolu místních oligarchií, elementů z byznysu spojených s americkými investory, armády pod naší kontrolou a profesionálů, jimž lze věřit, že budou poslouchat naše příkazy a sloužit zájmům americké moci a privilegií, vysvětluje současnou situaci v ČR a ve světě americký lingvista a myslitel Noam Chomsky v knize Disident Západu vydané nakladatelstvím Karolinum.
Že chce Washington globální moc lze pochopit, že ale evropští politici - včetně některých komunistů, chtějí této moci obětovat Evropu, místo budování Evropy vlastí od Atlantiku po Ural, jak předpokládal i francouzský prezident před svým svržením trockisty a Centrálou, to pochopit nelze. A komu nerozumíme, toho nevolíme, jak ukázali sněmovní volby s nejhorším výsledkem levice v dějinách.
A co tedy říká hlas lidu, hlas boží?
Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?
Ano, hlasoval bych pro odchod18026 hlasů
Žádné komentáře:
Okomentovat